Společnost

Historie firmy

Historie firmy se píše již od roku 1885, kdy se třiadvacetiletý obuvník Jakob Siegel osamostatnil a začal šít boty na vlastní pěst. V podnikání se mu dařilo a časem se spojil se stuttgartským obchodníkem s kůží Maxem Levim. V roce 1897 už vyráběli boty ve čtyřpatrové továrně a čtyři roky po začátku nového století si nechali patentovat charakteristickou, grafickou i textovou značku Salamander.

Renomé značky Salamander jako symbolu kvality, luxusu a pohodlí posílila v roce 2009 i změna majitele. Novým vlastníkem se stal jeden z největších producentů obuvi, společnost ARA Holding.

 

V České republice a na Slovenku provozuje společnost Salamander 14 prodejen.

V roce 2008 otevřela společnost prodejnu v pražském outletovém centru Fashion Arena Prague Štěrboholy a v roce 2013 v outletovém centru Freeport Outlet Hatě u Znojma.

Vedle vlastní značky Salamander, nabízejí všechny prodejny široký sortiment obuvi, kabelek a doplňkového sortimentu známých světových výrobců, jako jsou např. Tommy Hilfiger, Gant, Hugo boss, Rieker nebo Clarks. Milovníky originálních modelů zajisté osloví nabídka španělských výrobců Pikolinos či Pertini, italský design a nadčasovost jsou zastoupeny značkami Donna Laura a Zocal, pánové si oblíbili ručně šitou obuv od Aldo Brue i Moreschi.

Filosofie firmy Salamander říká, že obuv je ten nejhezčí způsob, jak se vyjádřit. Ve svém portfoliu má proto několik typů obchodů, které svým stylem a nabídkou odpovídají potřebám každého zákazníka v dané lokalitě. Příjemné prostředí a profesionálně školený personál patří ke standardům společnosti.